To działa!

Tak moi drodzy, to działa – rezultaty pierwszej części terapii miały przyjść po 3-4 miesiącach – a tu już 3 jaskółki. Wiecie pewnie, że od lat (odkąd zaczęliśmy badać) Ania miała znacznie zawyżone próby wątrobowe (ALAT, ASPAT), a teraz w „przy okazji zrobionych badaniach” pierwszy raz w życiu ma je w normie! Konsultowaliśmy się z naszą neurolog panią doktor Hanną Mierzewską z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, która mówi, że rzeczywiście może to być efekt terapii. Druga rzecz jest mniej wymierna, ale zwracali na to nam uwagę rehabilitanci w Zabajce – Ania jest „lepsza” niż na ostatnim – październikowym turnusie, więcej chodzi (no przed wyjazdem na leczenie, to już w zasadzie „chodziła” tylko na moich rękach), jest bardziej „zwarta” – a my sami zauważamy większą chęć do chodzenia – to cudowne „śama” jak jesteśmy w sklepie. Ścięgna Achillesa stały się bardziej elastyczne, częściej Ania przetacza stopę od pięty. Postęp widzimy także w rozwoju mowy (trzecia jaskółka?). Dziś na przykład po przedszkolu Ania powiedziała płynnie „Jedziemy do domu”, po czym prawie natychmiast dodała :do łały (czyli psa), do kotka, do dziadka”, a w domu na pytanie taty, gdzie chce iść, odpowiedziała: „na ziemię” i poszła się bawić w układanie torów :) Tak, że decyzja już podjęta w sierpniu druga dawka! A tymczasem pozdrawiamy terapeutów Ani, zaprzyjaźnioną ekipę dzieci i ich rodziców.
PS: Zdjęcia jeszcze z Zabajki, portret z osłem, Ania robi pranie, zdjęcia ze Stasiem i Alinką na zajęciach Weroniki Scherbourn, dwa „krokodyle”, z rehabilitacji z ostatniego dnia, kiedy to Ania z Tatą się już nie rozstawała, prowadząc go na wszystkie zajęcia, w których zresztą jak widać aktywnie uczestniczył.
Recommended Posts
Komentarze: 2
 • Kasia Olszewska
  Odpowiedz

  Przepięknie kochana Aniu😊!!!Ależ się cieszę!!!Wierzę,że do sierpnia przyleci jeszcze niejedna jaskółka a później kolejne i kolejne…😀Mam nadzieję,ze jeszcze będę miała szansę coś Tobie przemycić do buziaka-tak dzielnie kosztowałaś kaszę…😊Sciskamy z Alinką tak mocno jak tylko możemy 😊

  • Andrzej Starosolski
   Odpowiedz

   Kasiu! Dziękujemy za ciepłe słowa i każdy kęs :) Całusy dla Twojej cudownej Alinki i do rychłego zobaczenia.

Napisz komentarz