Wolontariuszy poszukujemy

Z radością informujemy, że w poszukiwania członków drużyny wsparcia Ani zaangażował się Projekt CzujCzuj. Olga wielkie dzięki! Przy okazji zachęcam do zaglądania na blog Olgi http://czujczuj.blogspot.com/p/projekt.html o warsztatach z empatii emocjonalnej. To niesamowita dziewczyna o wielkim empatycznym sercu :)

„Dzień dobry!
Czy jest tu ktoś z Gliwic? Mamy sprawę!
Jest cudna dziewczynka Ania. Uwielbia bawić się w chowanego, ma śliczny uśmiech i choruje na bardzo rzadką chorobę Zespół Cockayne’a, która bardzo upośledza Jej rozwój.
Są rodzice Ani, którzy stają na głowie aby pomóc swojej kruszynce. Przede wszystkim zebrać pieniądze na dalsze leczenie.
Ale dziś nie o pieniądzach. Jest w sumie prosty sposób jak można troszkę odciążyć jej mamę: szukamy pogodnej otwartej osoby głównie do zabawy, towarzystwa. Kto chce potowarzyszyć Ani, spróbować zobaczyć świat jej oczami?
Bardzo bym chciała aby ze SPA dla mam osób niepełnosprawnych wyszło więcej niż pojedyncze spotkanie. Sądząc po ogromie wszystkich wspaniałych osób, które się zgłaszają – potencjał jest :)
Może blogerzy kulinarni mogliby, co jakiś czas ugotować coś chętnym mamom? Albo uda się zaznajomić miłego wolontariusza i fajne dziecko?
Miejmy oczy i głowy otwarte na potrzeby rodziców osób niepełnosprawnych. Robią obok nas po cichutku heroiczne rzeczy. Będzie im ciut łatwiej jeśli ich w tym wesprzemy.”

Recommended Posts